Minipivovar Štramák je rodinný podnik, založili ho otec a syn – Miroslav a Dávid Riškovci, ktorí preniesli svoje skúsenosti z homebrewingu do skutočného pivovaru. Minipivovar je umiestnený v priestoroch pivárne U Albína na Robotníckej ulici v Senici. Slávnostné otvorenie Štramáka bolo 24. apríla 2013. Pivo varia dekokčným alebo infúznym spôsobom, záleží od druhu vareného piva. Hlavné kvasenie prebieha na spilkách a dokvasuje v ležiackych tankoch. Pivá sú poctivé, nefiltrované a nepasterizované, plnia sa do keg sudov a sklenených fliaš s objemom 0,3l -1l, ktoré sú na predaj priamo v pivovare. V ponuke pivovaru nájdete pivá Štramák svetlý ležiak 11°, Štramák svetlý ležiak 12°, Štramák polotmavý ležiak 12°, Štramák tmavý špeciál 13°, Štramák Weizen 13°, Štramák American India pale ale 16°, Štramák Stout 18° a Štramák Red Ale 12°.

 


 

 

Minipivovar GOLIÁŠ sídli na A.Sládkoviča 16 v obci Vojčice v trebišovskom regióne. Je to malý rodinný pivovar, ktorý založila rodina Vereščákova.

Pivo je biologicky čisté, nefiltrované, nepasterizované. Varí sa zo štyroch základných surovín bez akejkoľvek konzervácie či stabilizačných prísad.
Pivovar beží naostro od 1. júna 2013 a za plnej prevádzky je schopný vyprodukovať mesačne takmer 3000 litrov piva.

Biopivo z Vojčíc v súčasnosti neputuje na pulty obchodných reťazcov, ale sa rozpredáva spotrebiteľom v okolitom regióne. Tým, že je bez konzervantov a iných stabilizačných prísad, má totiž obmedzenú trvanlivosť.

Vo Vojčiciach sa momentálne vyrábajú štyri druhy piva.

Goliáš 12° ležiak výčapný,
Goliáš 13° medový špeciál,
Goliáš 13,5° Jantár červené,
Goliáš 14° Porter tmavé.


26. 04. 2013 v Oravskom Podzámku začal s prevádzkou malý reštauračný pivovar Kastelán, ktorý je umiestnený v reštaurácií Hostinec Zámocká 4 v Oravskom Podzámku priamo pod hradnými bránami. Majiteľmi pivovaru sú Mgr. Radoslav Valápka a Ing. Andrej Kulina . Technológiu dodal J.Hradecký s.r.o., Pacov. Pozostáva z varne o objemu 500 l a 3 ležiackych tankov s objemom každý 1000 litrov.
Predpokladaný ročný výstav je 120 hl pričom maximálna kapacita je 360 hl.

Pivá sa varia klasickou metódou zo starostlivo vyberaných surovín. V ponuke sú dve pivá – Korvín polotmavý ležiak 12 a Thurzo svetlý ležiak 12 plzenského typu.


 


 Minipivovar BUCHVALD bol otvorený 1.6.2013. Nachádza sa v areáli Relax & sport centrum Porač PARK v Poráčskej doline. Vyrába pivo podľa starého pivovarského zákona o čistote piva (Reinheitsgebot z roku 1516). Varí sa  klasický spodne kvasený ležiak plzenského typu s názvom BUCHVALD 120 svetlý. Pivo BUCHVALD  je teda varené klasickou pôvodnou metódou z prvotriednych surovín, bez pridania cukru,  rôznych extraktov či umelého sýtenia CO2. Hlavné kvasenie a následné dokvasenie (ležanie) trvá min. 12 týždňov. Pivo BUCHVALD sa podáva nepasterizované a nefiltrované.

Dodávateľmi technológie sú p. Milan Ševčík z Kroměříža a spoločnosť NIRO-INOX.  Pozostáva z varne o objemu 1000 l, 4 kvasných tankov o objeme 2000l. Predpokladaný ročný výstav je 250hl.





 

 

 

Rodinný minipivovar EGIDIUS BREWERY, bol otvorený dňa 3. 12. 2012. Jeho sídlo je v centre Popradu, priamo na Námestí sv. Egidía. Majiteľmi pivovaru sú rodinní príbuzní. Myšlienkou zrodu minipivovaru bolo priniesť širokej verejnosti nezameniteľné pivo so špecifickým charakterom ďalej neupravovaného piva, ktoré sa vyznačuje plnou, bohatou a príjemnou sladovou chuťou. Rodinný minipivovar EGIDIUS BREWERY prináša domáce kvasinkové pivo Egidius spodne kvasené, plzeňského typu. V momentálnej ponuke má 4 druhy piva:

EGIDIUS 10° tmavé (Dark), kvasinkové, príjemnej sladovej a kávovej chuti

EGIDIUS 11° svetlé, kvasinkové, príjemnej a vyváženej chmeľovej a sladovej chuti

EGIDIUS 10° svetlé, kvasinkové, výraznejšej chmeľovej horkosti 

EGIDIUS Radler, kvasinkové, osviežujúce letné pivo s príjemnou citrónovou alebo malinovou príchuťou.
Pivo je varené infúznou metódou. Pivá varené v tomto minipivovare sú spodne kvasené a prevažne plzenského typu.  Každé pivo má svoje vlastné črty, no všetky majú niečo spoločné – sú nepasterizované a nefiltrované, čím si zachovávajú všetky zdraviu prospešné látky a majú v chuti niečo navyše. Chuť kvasinkového piva je vyvážená, rozdielna podľa vyrábaného druhu. Pri varení piva sa používa viac druhov sladu -Plzenský, Bavorský, Farbiaci, Karamel svetlý, Karamel tmavý a chmeľu - Žatecký, Premiant, Sládek, chmeľový extrakt, Novozélandský a Sorachi AC (japonský druh chmeľu). Technológia výroby pozostáva z varne, ktorá má dve 500 l nádoby a cylindrokónických tankov ( 6 x 1200 l a 2 x 500 l). Predpokladaná ročná kapacita je 200 hl.

 


Záhorácky pivovar STUPAVAR má sídlo na Cementárenskej ulici v Stupave . História novodobého pivovaru Stupavar sa začala písať 1.6.2012. V tento dôležitý deň bola do starej priemyselnej časti v blízkom centre Stupavy prevezená dlhé roky nepoužívaná technológia bývalého pivovaru v Trenčíne. Spustenie prevádzky prebehlo vo februári 2013. Receptami v pivovare nadviazali na predchádzajúcu bohatú skúsenosť z malého domáceho pivovaru, ktorý si vybudovali v čase, keď majiteľov naplno chytil homebrewing. Objem varne je 10hl a spôsob varenia infúzny. Výstav pivovaru je 2000hl. Samozrejmosťou je používanie základných kvalitných surovín. Kvasenie prebieha dvojfázovo v spilkách a dokvasuje v leziackych tankoch. Pivá sa nefiltrujú a nepasterizujú. Sú určené k okamžitej konzumácii. Sudové pivo je dodávané do podnikov v Stupave a blízkom okolí. Priamo v pivovare je predajňa, kde predavájú pivo v plastových 1L pet flašiach a 5l party sudkov.

V portfóliu majú ležiak Jantar 12°, svetlú Jedenástečku a tmavý special 14°. K rôznym priležitostiam budú robiť aj sviatočne piva (k Velkej noci to bola Zázvorova 12°). V letnych mesiacoch plánujú pšeničný Weizen 12°.