16. burza zberateľov klubu Bystričan

Je to tu zas. Čas letí ako víchor a nechce sa nám veriť, že prešlo už toľko rokov. V sobotu, 3. júna 2017 sme mali, znova v Kreditke v Banskej Bystrici, výmenné stretnutie zberateľov predmetov s pivovarskou tematikou. A bola to naša už 16. burza.

Ráno od ôsmej sa zapĺňali stoly s etiketami, podpivníkmi, pohármi, korunkami a inými predmetmi, ktoré súvisia s pivom. V ponuke bola prevaha pohárov a "obchod" s nimi išiel najlepšie.

Novinkou tejto burzy je spolupráca s novým sponzorom – pivovarom Baran, ktorý otvoril pivovar v Banskej Bystrici. Pre zberateľov bola možnosť zakúpiť si jeho prvý podpivník. Náš klub si dal tiež vytlačiť pivnú tácku pri príležitosti 16. výmenného stretnutia zberateľov s pivovarskou tematikou 3. jún 2017 Banská Bystrica.

Návštevnosť nebola rekordná, nie vyššia ako v minulom roku. Zdá sa, že záujem o všetky burzy, nielen o pivárske, upadá. Teplé, slnečné počasie láka skôr do prírody ako na burzu. Veľkou konkurenciou sú aj Medzinárodné zberateľské dni v Bratislave, ktoré sa konajú v rovnakom termíne ako naša burza a náš malý klub nemá šancu sa s touto zberateľskou mega akciou porovnávať.

Lákadlom každej burzy býva aj tombola. Na našu sa návštevníci zvlášť tešia, lebo " u nás vyhráva každý". Nie je to iba známy slogan, na našej burze za každý zakúpený lístok dostanete odmenu. Hoci sme z vlaňajších 50 centov zvýšili cenu lístka na 1 euro, všetkých 200 lístkov do tomboly sa minulo.

Poďakovanie patrí sponzorom, ktorí ceny do tomboly poskytli a v tomto roku to boli pivovary Urpiner, Heineken Slovensko, Steiger, Svijany, Pivovary Topvar, Pivovar Baran, Bernard a Donovalský pivovar.

Burza nie je len o predaji či o výmene, hoci je to jej hlavný cieľ. Je príležitosťou stretnúť sa so známymi, pochváliť​ sa prírastkami v zbierke alebo jednoducho, iba sa porozprávať čo nové je doma. Z tej našej odchádzali všetci spokojní a nám zostáva rozmýšľať o príprave už tej ďalšej. Čas letí ako víchor a čoskoro to tu bude zas.

Ján Kyseľ, klub Bystričan


Copyright © 2017