IV. STRETNUTIE BCWC

10. – 13. OKTÓBRA 2019      

LA PLATA – ARGENTINA   

  

Ako ste boli informovaní v predchádzajúcich reportoch, IV. Celosvetové stretnutie zberateľov pivných suvenírov je organizačne zabezpečené. Teraz vám prinášame posledný report, tak ako je uverejnený na webovej stránke stretnutia http://ivbcwc.com/ .

Vážení zberatelia sveta!

Najväčší problém, ktorému sme čelili, spočíval v tom, že „národné stretnutie žien“ (ktoré sa  uskutoční v termíne ako naše stretnutie BCWC) nadobudlo nadrozmerné dimenzie. Očakáva sa viac ako 100 000 žien zo všetkých častí Argentíny. Preto mesto La Plata sa rozhodlo zrušiť všetky podujatia v priestoroch Pasaje Dardo Rocha,  čo sa dotklo aj nášho stretnutia. Napriek týmto zlým správam, sme pomerne rýchlo zabezpečili nové miesto v Športovom centre Únie SOSBA, ktoré sa nachádza 25 blokov od všetkých oficiálnych hotelov a ktoré je väčšie a pohodlnejšie ako Pasaje Dardo Rocha. Preprava zberateľov z a do hotelov bude zabezpečená exkluzívnou autobusovou dopravou medzi 9:00 a 19:00. V športovom centre SOSBA je tiež k dispozícii miestnosť pre rokovanie Valného zhromaždenia delegátov.

V dvoch hlavných hoteloch (Corregidor a Days Inn) sú stále niektoré izby s výhodnými cenami. Cez webovú stránku http://ivbcwc.com/ je možné sa zaregistrovať, pričom cena registrácie je nasledovná: od 1. júna do 30. augusta: 120 $ a od 1. septembra do podujatia: 130 $. Platba je možná rôznymi platobnými spôsobmi.

V priebehu podujatia bude možné absolvovať bezplatnú prehliadku mesta v dvojposchodovom autobuse a navštíviť múzeum dopravy.

Pri registrácii každý účastník dostane darčekovú tašku s darčekmi od sponzorov.

Aktuálne informácie nájdete na webovej stránke stretnutia. Využite možnosť navštíviť jedno z najväčších zhromaždení súčasnej histórie.

PROGRAM:

Štvrtok 10. októbra, v hale „Nunca Más“ Provinčného senátorského domu, umiestneného v Av. 7na rohu s ulicou 49.

 

20:00 Kokteil -  Recepcia pre účastníkov a ich spoločníkov

21:00 Začiatok registrácií

Súťaže pre mužov:  držanie 1l pohára s pivom na čas, pitie 1l piva na čas.

Súťaže pre ženy: pitie piva cez slamku na čas, stavanie pyramídy z plechoviek v čo najkratšom čase.

 

 

Piatok 11. októbra, Športové centrum SOSBA Union (Camino Rivadavia a ulica 128, Ensenada)

10:00 - 17:00 Oficiálne otvorenie podujatia, privítanie a začiatok výmen, nákupu a predaja zberateľských predmetov. K dispozícii budú  stoly 2,2 x 0,8 m.

17:30 - Fotografovanie zúčastnených delegácií klubov a krajín.

Počas celého dňa bude v prevádzke autobus pre prehliadku mesta La Plata a jeho atrakcií.

 

 

Sobota 12. októbra, Športové centrum Únie SOSBA

10:00 - 17:00 Pokračovanie výmen, nákupu a predaja zberateľských predmetov

17:30 Stretnutie delegátov prítomných klubov

- Akreditácia delegátov, prerokovanie agendy, prijímanie nových klubov, voľba štyroch členov Svetového výkonného výboru, voľba svetového generálneho koordinátora, prezentácia kandidátov na 6. stretnutie BCWC a voľba organizátora stretnutia v roku 2023, otvorená diskusia o bodoch navrhnutých delegátmi.

 

 

Nedeľa 13. októbra, 

10:00- 17:00 Športové centrum Únie SOSBA

Pokračovanie výmen, nákupu a predaja zberateľských predmetov.

 

20:00 - Záverečný banket, Hotel Corregidor.

- Oceňovanie (najväčšia zahraničná delegácia, zberateľ, ktorý pricestoval z najvzdialenejšej krajiny, najlepšie mediálne pokrytie podujatia zo strany klubov), odovzdanie kľúča BCWC do ruky ďalšieho organizátora - Turecko. príhovor starostu La Platy, prezidenta ColeccionistasPlatense a oficiálne ukončenie svetovým generálnym koordinátorom.

 

 

Cez webovú stránku http://ivbcwc.com/ je možné sa zaregistrovať, pričom cena registrácie je nasledovná: 

od teraz do 30. mája: 100 $; od 1. júna do 30. augusta: 120 $ a od 1. septembra do podujatia: 130 $. Platba je možná rôznymi platobnými spôsobmi.

V priebehu podujatia bude možné absolvovať bezplatnú prehliadku mesta v dvojposchodovom autobuse a navštíviť múzeum dopravy.

Pri registrácii každý účastník dostane darčekovú tašku s darčekmi od sponzorov, pamätný pohár, fľaše, tácky, samolepky, diplom za účasť na stretnutí, korunkové uzávery atď.

Kontaktné informácie nájdete na webovej stránke stretnutia.

 

V minulom reporte sme vás informovali o možnostiach ubytovania a spôsobe rezervácie.

Organizátori upozorňujú, že organizácia NIE JE zodpovedná za hotelové rezervácie ani za ich sprostredkovanie. V  posledných dňoch si niektorí záujemcovia chceli rezervovať ubytovanie cez ubytovacie portály a hotely im nemohli vyhovieť. Preto organizátori upozorňujú, že by ste mali komunikovať priamo s hotelmi cez kontaktné adresy uvedené v minulých reportoch!

Organizátori v najnovšom reporte oznamujú, že po celý minulý rok intenzívne pracovali na tom, aby bolo pripravené všetko potrebné na októbrové zhromaždenie.

Podujatie má plnú podporu od miestneho zastupiteľstva, senátorov a poslancov provincie.

Každý registrovaný účastník dostane tašku s darčekmi od sponzorov podujatia: pamätný list, pamätné poháre, fľaše (špeciálne vydanie), podpivníky, etikety, korunky atď.

 

Ubytovanie: sú rezervované dva dobré hotely a jeden hostel. V marci bude otvorený ďalší 3-hviezdičkový hotel. Cena je 75 USD za dvojlôžkovú izbu (prípadne  menej), za ubytovanie na jednu noc, čo je skvelá cenu.

 

Výlety po meste: zabezpečené prehliadky mesta  v dvojposchodovom autobuse. Pre registrovaných účastníkov zadarmo. Zadarmo bude aj návšteva múzea automobilov.


Stoly: K dispozícii bude 400 stolov s obrusmi o rozmere 3 x 1 meter.

 

Doprava: v spolupráci s dopravnou spoločnosťou je zabezpečená doprava, ktorá bude 24 h denne voziť návštevníkov z/na obe argentínske letiská (medzinárodné a domáce) do/z La Plata hotelov. Veľmi dobrá cena okolo 45 USD (ešte nie je finálna). Odporúča sa rezervácia cez web.


Burza: bude zabezpečená ochrana zo strany polície a súkromnej bezpečnostnej služby, aby sa návštevníci cítili bezpečne aj v noci, po zatváracích hodinách burzy.

 

Jedlo: registrovaní účastníci majú v cene nočnú recepciu 10. októbra, spojenú so spoločenskými súťažami a diskotékou, a v poslednú  noc 13. októbra sa uskutoční banket, spojený s odovzdávaním ocenení, odovzdaním veľkého kľúča tureckému klubu, a oznámením ďalšieho stretnutia BCWC v budúcnosti. Atď. Taktiež na poschodí, kde bude prebiehať burza, budú samoobslužné pulty a pravdepodobne aj pivo zdarma. (ešte sa dohaduje s hlavnými sponzormi). 


Valné  zhromaždenie: uskutoční sa 12. septembra v samostatnej miestnosti na poschodí, kde bude aj burza, s desiatou a nápojmi. Okolo 14:00 hod.

 

Vstupné na burzu: počas prvých dvoch dní (piatok 11. a sobota 12.) bude povolené výhradne zaregistrovaným účastníkom. Tak ako vždy počas BCCA „žiadna visačka, žiadna zábava“. V nedeľu bude otvorené pre verejnosť, ktorá zaplatí veľmi lacné vstupné.

 

Poplatky: hneď po dokončení webovej stránky (približne za 20 dní) bude možná predbežná registrácia s nasledovnými cenami: od januára 2019 do 30. mája: 100 USD, od 1. júna do 30. augusta 120 USD, a po tomto dátume od septembra až do času konania burzy: 130 USD. Možnosti platby budú zverejnené na stránke.

Dôležité: organizátorom neboli poskytnuté žiadne financie od sponzorov ani od vlády. Nie je to zvyčajné, a súčasná situácia v Argentíne tomu ani nenapomáha. Napriek tomu sme všetko pokryli.


Organizátori: koordinátori akcie sú: ja, traja pomocní koordinátori: Sergio García Reynaud, Cristian De Antoni, and Alfredo Aprea; všetci hovoríme španielsky aj anglicky, 15 osôb z miestneho klubu, ďalší 8 z národného COLCER klubu a ďalší 5 z URUCER (uruguajský klub). Prirodzene, každý z nich má inú zodpovednosť. Budú aj ďalšie akcie, o ktorých budeme informovať v blízkej budúcnosti na webe.

Na stretnutie sa teší Juan Carlos De Marco.